You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
+421 907 491 881
         po-pi 8:00 - 17:00, so 8:00-12:00
Sme na trhu už 20 rokov

Špajza inak - Bio potraviny online

Cestoviny

Cestoviny

Vrecká na cestoviny sú plne biologicky rozložiteľné, patria preto do komunálneho odpadu alebo kompostu. Papierová karta patrí klasicky do triedeného odpadu.

Lepok Dvojzrnky - Pšenica dvojzrnka, hoci lepok obsahuje, je vhodná aj pre ľudí na bezlepkovej diéte, ktorí majú intoleranciu alebo alergiu (nie celiakiu) na bežnú pšenicu.  Nespúšťa teda potravinovú senzitivitu tak, ako to poznáme u bežnej pšenice.

Dvojzrnka je predchodca moderných odrôd pšenice a je oveľa staršia ako známa stará odroda pšenice – špalda. Má len 4 páry chromozómov, špalda a moderná pšenica majú 6 párov. Vďaka genetickej odlišnosti je zloženie jej lepku rozdielne od lepku špaldy. Ľudia, senzitívni na lepok modernej pšenice a špaldy, tolerujú pšenicu dvojzrnku alebo jednozrnku spravidla dobre.

Neobsahuje toxické pesticídy a agrochemikálie, ktoré spúšťajú, ako dnes vieme, pestrú paletu neželaných imunitných reakcií.

Všetky výrobky Prazrnko sú vyrábané výhradne z celozrnnej ekologicky pestovanej múky.

Výhodnou celozrnnej múky je prirodzený obsah minerálnych látok, vitamínov a 3-omega mastných kyselín.

100% Celozrnné cestoviny ŠPIRÁLKY zo pšenice dvojzrnky 250g

100% Celozrnné cestoviny ŠPIRÁLKY zo pšenice dvojzrnky Vrecká na cestoviny sú plne biologicky rozložiteľné, patria preto do komunálneho odpadu alebo kompostu. Papierová karta patrí klasicky do triedeného odpadu. Lepok Dvojzrnky - Pšenica dvoj..

2,30 € Bez DPH: 1,92 €